Hosting to magazyn, a raczej przestrzeń pamięci serwera na którym zamieszczone są wszystkie zasoby strony strony. Aby strona istniała w Internecie gdzieś (?) musi istnieć. Natomiast, aby bez problemów była chętnie odwiedzana bardzo istotny jest transfer powiązany z hostingiem. Przy wyborze hostingu a przed jego zakupem trzeba przemyśleć własne potrzeby oraz cele strony internetowej i potrzeby ją odwiedzających.

Chcąc wykorzystać wszystkie możliwości tzn.  zamierzając utworzyć kilka baz danych na odrębnych domenach lub subdomenach należy brać pod uwagę hosting bez limitów ograniczających potrzeby. Ceny hostingów wahają się średnio od 30 do 300 złotych. Bardzo dogodną dla użytkowników jest cena średnia.

 

Domena to adres pod którym strona internetowa rozpoznawana jest w sieci. Z każdą domeną wiodącą mogą być połączone domeny pomocnicze, wówczas strona dostępna jest z kilku adresów. W przypadku wykorzystywania właściwego dla potrzeb hostingu można każdą odrębna domenę połączyć z konkretną bazą danych. Jest to szczególnie wówczas, gdy na adresie głównym tworzy się adresy dodatkowe czyli na domenie głównej powstają subdomeny.

W praktyce wygląda to w ten sposób – domena główna to np. nazwaparafia.pl zaś sub- czyli pod- domena to ministranci.nazwaparafia.pl

Trzeba jednak pamiętać, że nie opłacenie rocznego abonamentu za hosting lub domenę w każdym przypadku skutkuje wyłączeniem usługi, a to powoduje iż strona internetowa przestaje być dostępna w sieci. Natomiast jej przywrócenie jest skomplikowane i czasami wręcz niemożliwe. 

W tym miejscu należy wyjaśnić, że działania dostawców hostingów i domen są niezależne od Communitas.

 

Poglądowy cennik domen (ceny niezależne od Communitas)

 

 

Close Menu

Zamówienie pakietu EXTRA


WYBIERAM PAKIET EXTRA - 900 PLN / ROK


Zamówienie pakietu PREMIUM


WYBIERAM PAKIET PREMIUM - 750 PLN / ROK


Zamówienie pakietu SUPER


WYBIERAM PAKIET SUPER - 600 PLN / ROK


Zamówienie pakietu STANDARD


WYBIERAM PAKIET STANDARD - 450 PLN / ROK


Zamówienie pakietu BASIC


WYBIERAM PAKIET BASIC - 300 PLN / ROK